Екскурсія «Слідами галицьких євреїв»

Програма як для груп, так і для індивідуальних туристів Львовом і Льв.обл.

Програму можна редагувати, комбінувати за бажанням

ДЕНЬ 1 (Львів) «Слідами львівських євреїв», частина 1

Ви познайомитеся з містом, яке нагадає Вам злегка Прагу і Краків, міста Північної Німеччини і Австрії. З містом лояльним, яке вважалось і вважається будинком для багатьох народів. Цей багатонаціональний колорит міста вгадується в усьому: від назви вулиць до написів, від сакральних місць до архітектурних споруд.

І сьогодні на пішохідній оглядовій екскурсії «Слідами Львівських євреїв», частина 1, Ви почнете знайомство з Середньовічним містом, частиною якого були також єврейський квартал.
Ви зможете ознайомитися з архітектурою, історією - єврейською спадщиною періоду середньовіччя у Львові. Огляните площу Векселярів, руїни синагоги «Золота роза». Відвідаєте кафе «Золотий дукат», де почуєте історії про львівських євреїв. Дізнаєтеся, як називалися вулиці і будинки у Львові. Побачите будинок Іони Шпрехера, чиє ім'я асоціюється з підприємництвом і меценатством. Прогуляєтесь по проспекту Свободи - подорож за мотивами твору: «Блукаючі зірки».

Доїзд до Личаківського цвинтаря на громадському транспорті або за додаткову плату можна замовити інший вид транспорту.

Вільний час на обід в тематичному закладі. Знайомство з традиціями галицької та єврейської кухні. (Замовляється і оплачується самостійно, або, попередньо обумовивши побажання і нюанси, можна замовити заздалегідь).

Екскурсія Личаківським цвинтарем.За межами східних околиць старовинного Львова на мальовничих пагорбах, терасах і узгір'ях, у 1786 р. було офіційно відкрито цвинтар. Ця місцевість тоді мала назву «Личаків», і тому новоутворене кладовище назвали «Личаківський цвинтар».Цей цвинтар є одним з не багатьох у Європі і єдиний з заснованих за межами старого Львова, що зберігся до сьогоднішнього часу.

Відомі діячі політики , культури, науки, державні службовці, заможні міщани впродовж кількох століть надавали перевагу при похованнях саме території з назвою «Личаків», та завдяки їм ця територія перетворилась на неповторний мальовничій куточок природи. Це вони, вкладаючи кошти у дорогі пам'ятники , перетворили цей куток у справжній музей-некрополь.

Тривалість 5 годин.
Вільний час для відпочинку.

ДЕНЬ 2 (Львів)  «Слідами львівських євреїв», частина 2

Пішохідна оглядова екскурсія «Слідами Львівських євреїв», частина 2.
Сьогодні Ви продовжите знайомство з містом періоду XIX-XX ст. Ви познайомитеся з історією Краківського передмістя, де проживала основна частина єврейських підприємців і будівельників. У затишній кав'ярні за філіжанкою запашної львівської кави (замовляється і оплачується самостійно) перенесетеся в атмосферу минулого століття - життя єврейської громади довоєнного Львова.
Тут кожен будинок наповнений єврейською історією. Під час подорожі Ви зможете доторкнутися до будівель, які зберігають старі написи на ідиш - безмовні свідки історії міста.

Час підходить до обідньої трапези. Запрошуємо Вас в ресторацію «Роберта Домса» в старовинні підвали на пагорбах Розточчя, де джерельна вода перетворюється в бурштиновий напій з ароматом хмелю. Вільний час на обід. (Замовляється і оплачується самостійно, або, попередньо обумовивши побажання і нюанси, можна замовити заздалегідь).
Продовжуючи знайомство з містом. Для Вас будуть відкриті і трагічні сторінки історії - загибель єврейської громади - історія Львівського Гетто.
Далі Ви прогуляєтеся вулицями, котрі пам'ятають Шалома Алейхема, Бруно Шульца, Рафаїла Лемкіна, Станіслава Лема, які залишили свій слід не тільки в історії міста, а й у європейській культурі і політиці.
Тривалість 5 годин.
Вільний час для відпочинку.

ДЕНЬ 3  (Львів)  «Слідами львівських євреїв», частина 3

Транспортна оглядова екскурсія по місту «Слідами львівських євреїв», частина 3. По місцях пам'яті.
Огляд місця, де знаходився Янівський концтабір. Покладання квітів до пам'ятного каменя. Розповідь про «праведників» і загиблих львів'ян на території гетто і Янівського концтабору.
Прогулянка та огляд діючої синагоги «Бейс Аарон ве Ісраель» львівської іудейської громади «Цорі Гілод». Відвідування за бажанням туристів.
Відвідування музею, створеного з ініціативи єврейської громади «Слідами галицьких євреїв». В музеї на стендах представлені фотографії людей, будівель, подій, що стали знаковими для єврейської громади і міста. В експозиції представлені документи, книги, предмети побуту. Розділи Музею висвітлюють історію синагог і рабинів, підприємців, театрів і акторів, літераторів, лікарів. Тривалість 3 години.
Повернення в центр. Вільний час для відпочинку.

ДЕНЬ 4   Виїзна екскурсія по маршруту: «Львів-Жовква - Белз-Львів»

Жовква - ідеальне ренесансне містечко, резиденція Яна III Собеського на Західній Україні. Центр типографічного мистецтва. Серед міських пам'яток світового значення знаходиться і Синагога, яка увійшла в список 100 світових, які потребують реставрації. Єврейський квартал. Єврейський цвинтар - нині центральний ринок Жовкви, тут знаходиться Охель, де покояться цадики. Відвідування місця масового розстрілу євреїв навесні 1943 за містом (зараз тут встановлено пам'ятний знак), а також цвинтара (міського), на якому встановлено пам'ятний знак у пам'ять про жертв фашизму.

Вільний час для обіду (Замовляється і оплачується самостійно або попередньо обумовивши побажання і нюанси можна замовити заздалегідь).

Белз - одне з найбільших міст Галицької Русі (сьогодні одне з найменших міст в країні), резиденція однієї з найзначніших хасидських династій. Відвідування єврейського цвинтара, на якому зберіглося всього 12 надгробних пам'ятників - місце паломників з Ізраїлю та інших країн. Будівля «Ішре Лев».
Повернення до Львова. Вільний час.

ДЕНЬ 5 Виїзна екскурсія по маршруту: «Львів-Дрогобич-Старий Самбір-Львів»

Дрогобич - центр східно-західного регіону Львівщини. Історія цього міста - це також історія багатьох видатних людей. Серед них: Юрій Котермак - перший український доктор медицини і філософії, Іван Франко - письменник, громадський діяч, і ,звичайно, Бруно Шульц. Відвідування місць, пов'язаних з життям і діяльністю Бруно Шульца. Площа біля ратуші, прогулянка вулицями з кам'яницями в стилі сецесії. Тут відновлена одна з найбільших на Львівщині синагог.

Вільний час для обіду (Замовляється і оплачується самостійно, або, попередньо обумовивши побажання і нюанси, можна замовити заздалегідь).

Старий Самбір - місто, що розрослось при дорозі з Русі до Угорщини і до сих пір виглядає, як одна довга вулиця. Від єврейської громади, яка заселяла Старий Самбір впродовж 400 років і відігравала велику роль в його політичному та економічному житті, зберігся древній кіркут. Напис перед входом говорить, що цвинтар побудований з 16 ст..Сьогодні цвинтар відреставровано.

Повернення до Львова. Вільний час.

Вартість під запит.

© PE "Galicia-tour", 2002-2021 | All rights reserved.