Виїзна екскурсія «Олеський замок+Гавареччина»

Маршрут: Львів Олеський Замок - Гавареччина -Львів

Дати: індивідуально в будь-який час роботи музею.

Екскурсія по замкам львівщини  

Виїзд на екскурсію в Олеський замок.

Олеський замок - відома пам'ятка архітектури ХІІІ-ХVІІІ ст. У другій половині ХV ст. перестав бути оборонною спорудою і став резиденцією магнатських родів - Даниловичів, згодом Собеських, Жувускіх. В 1629 році в Олеському замку народився майбутній король Польщі Ян ІІІ Собеській.
Експозиція замку представляє вітчизняне мистецтво XVІ-XVІІІ ст .. Тут зібрано ікони, безцінні твори живопису, скульптури, меблі та гобелени Особливу цінність має збірка скульптури XVI-XVIII ст., українського портрета XVI-XІХ ст. У комплекс, крім замку, входить колишній монастир капуцинів з костелом св. Йосифа (1739 р, архітектор - Мартин Добравський).

Переїзд до Гавареччини - невелике село з населенням біля 80 осіб, яке відноситься до Білокамінської сільської ради.Село є осередком традиційного народного промислу - чорнодимленої, "сивої", неполиваної, Гаварецької кераміки.

Село засноване в XVII ст. За місцевою легендою, першими мешканцями села були гончарі, яких графиня Тереза Вишневецька переселила з містечка Білий Камінь, щоб вони своїми горнами (пічами) не задимлювали містечко. Вона виселила частину з них в ліс, щоб не робили диму. За легендою, це були 5 гончарських родин. Згодом на цих землях виникло село Гавареччина.

Тут можна познайомитись з технологією виготовлення чорнодимленої кераміки, відвідавши майстер-клас по виготовленню гончарних виробів.

Повернення до Львова.

Вартість: під запит.

Додатково оплачується: вхідні квитки, харчування, особисті витрати, страховка.

© PE "Galicia-tour", 2002-2022 | All rights reserved.